الکتروکوتر Force FX


what image shows

ویژگیها و مزایای منحصربفرد دستگاه الکتروکوتر Force FX ساخت کمپانی Medtronic (Covidien)

1-   دارا بودن 2 خروجی همزمان منوپلار Coag

مناسب جهت استفاده در اعمال جراحی قلب باز که میتوان به طور همزمان در آزاد کردن رگهای ممری و سافن بکار برد .

 

2-      بهره مند از تکنولوژی منحصر بفرد Instant Response (تنظیم خودکار توان)

در این تکنیک ، توان خروجی به ازاء تغییرات امپدانس بافت ثابت می ماند لذا :

-              تنظیمات مکرر حین جراحی به حداقل می سد

-              اثر Cut و Coag بسیار یکنواخت تر می شود و نیازی به فشار مکانیکی دست نیست .

-            نکروز جانبی آن بسیار کم است . یکی از بزرگترین دغدغه های جراحان قلب و عروق برای آزادکردن عروق ممری، آسیب رسیدن به عروق حین جداسازی است .                                       الکتروکوترهای Valleylab تنها کوترهایی هستند که با نکروز کنترل شده مانع از آسیب رسیدن به رگ سالم می شوند .

3-      سیستم Adaptive REM

معتبرترین سیستم حفاظتی که هر گونه اتصال نامناسب صفحه الکترود برگشتی با بدن بیمار یا شرایطی که باعث ایجاد سوختگی موضعی در بدن بیمار می شود را تشخیص داده , توان خروجی را قطع کرده و آلارم میدهد .

همچنین این سیستم Adaptive است یعنی ایمنی آن بین طفل کوچک و فرد قوی هیکل تفاوت قائل می شود و محدود امپدانس مجاز را بر اساس آن تنظیم می نماید در حالیکه کلیه الکتروکوترها فقط رنج ثابتی دارند و سیستم ایمنی آنها سازگار با بدن انسان نیست .

در حال حاضر بیش از 80 مراکز جراحی قلب باز ایران و بیش از 65% مراکز جراحی قلب باز دنیا با سیستمهای Valleylab تجهیز شده اند. جدا از مسائل تکنیکی و فنی دستگاه ، رضایت جراحان قلب از این کوترها بدلیل Coag بسیار مناسب سیستم و عدم خونریزی مجدد و همچنین آسیب نرساندن به عروق بسیار حیاتی حین جداسازی میباشد .